خانه کار در ترکیه

کار در ترکیه

کار در ترکیه برای کسانی که به این کشور مهاجرت میکنند مهمترین عامل خواهد بود و در صورتی که به درستی این مهم صورت نگیرد دچار مشکلات زیادی خواهید شد ، به این ترتیب مطمئن ترین نوع کاریابی ترکیه برای شما آماده شده است.

نحوه کاریابی در ترکیه

همانطور که همیشه مطرح کرده ایم واژه کاریابی در ترکیه معنایی مشابه آنچه در ایران انجام میشود را ندارد زیرا تمامی درخواست ها به صورت آنلاین ارائه میشود و در صورتی که آگهی های استخدامی در روزنامه ها درج شود همچنان به وب سایت های مختلف برای تکمیل نمودن فرم ارجاع داده میشود.

همچنین بسیاری از هموطنان جویای کار در ترکیه هستند اما با منابع اصلی و همچنین آماده سازی رزومه به زبان ترکی آشنایی ندارند به همین دلیل سرویس ویژه ای برای اولین برای طراحی کرده ایم که قادر خواهید بود با تکمیل رزومه خود و ارسال آن برای تیم TurkeyMigration اطلاعات شغلی خود را به دست کارفرمایان برسانید.

به این ترتیب تنها لازم است که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار این مجموعه قرار دهید و گزارش های مربوطه را دریافت کنید.

شایان ذکر است به صورت معمول درخواست توسط خود متقاضی میبایست ارسال گردد اما از طریق این سرویس ، ما اطلاعات شغلی شما را با نام و مشخصات شما به کارفرمایان ارسال میکنیم. به این ترتیب از صرف هزینه های بالا برای مراجعه به ترکیه و جستجوی کار بی نیاز میگردید و میتوانید درخواست های خود را از ایران ارسال نمائید.

فرم اطلاعات شخصی و کار در ترکیه

دانلود فایل رزومه نمونه

نکته مهم : کاملا مطابق مسیر اقدام نمائید تا مشکلی به وجود نیاید ، همچنین اگر رزمه انگلیسی دارید نیز ارسال نمائید 

 1. ابتدا فایل نمونه رزومه را دانلود نمائید
 2. فایل Word را به دقت تکمیل نمائید
 3. فایل را به صورت Word ذخیره نمائید
 4. رزومه آماده شده را به همراه تصویر از طریق فرم همین صفحه ارسال نمائید
 5. ۴ رقم آخر کد ملی را برای آگهی های مورد علاقه ارسال نمائید در غیر اینصورت به صورت اتوماتیک برای تمامی درخواست های استخدامی رزومه شما ارسال میگردد


انواع کار در ترکیه

کار کردن در ترکیه به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشود ۱٫ کارهای کارگری ۲٫کارهای تخصصی .

در خصوص کارهای کارگری و پیش پا افتاده متاسفانه راه کار کاربردی پیدا نکرده ایم و بایستی شخص با توجه به توانمندی خود و همچنین حضور فیزیکی در کشور ترکیه به واحدهای مربوطه مراجعه نماید و درخواست کار کند .

اما در خصوص کارهای تخصصی در ترکیه مبحث متفاوت است ، اشخاصی که دارای تخصص های مورد تقاضای این کشور باشند قادر خواهند بود بدون صرف هزینه های زیاد و مراجعه به کشور ترکیه به صورت آنلاین به دنبال کار بگردند.

البته جستجو در سایت های کاریابی و ارسال رزومه به صورت روزانه آن هم به زبان ترکی کار بسیار سخت و زمان بری است اما این مشکل را تیم مهاجرت به ترکیه برطرف نموده است و علاقه مندان قادر هستند با ارائه اطلاعات خود از این موقعیت استفاده نمایند.

به این ترتیب در راستای اطلاعات شخصی شما که به ما ارائه میکنید به زبان ترکی برای شما رزومه آماده میشود و این رزومه در بانک اطلاعات متقاضیان کار قرار میگیرد همچنین به صورت روزانه در زمینه تخصص شما به آگهی های شغلی مرتبط ارسال میگردد.

کار در ترکیه

روال کار در ترکیه برای ایرانیان

 

چگونه کار در ترکیه ۲۰۱۹ پیدا نمائیم و همچنین دریافت گرازش های ارسال درخواست کار به شرکت های ترک را دریافت نمائیم ؟

 1. ارائه اطلاعات شخصی برای استخدام شدن در شرکت های ترک

  همانطور که میدانید برای ارائه اطلاعات شخصی به شرکت های درخواست کننده برای استخدام نیرو نیاز است رزومه ارسال گردد ، نگارش این رزومه بسیار مهم و امر حیاتی است لذا میبایست این مهم را به دست متخصصان مربوطه سپرد تا به زبان ترکی استانبولی رزومه شما را آماده نمایند.

 2. ارائه راه های برقراری ارتباط با کارجو

  همانطور که واضح است برای برقراری ارتباط کارفرما با کارجو در عرصه بین الملل میبایست از مسیر درست اصولی اقدام نمود به این ترتیب برای برخی از تخصص ها نیاز است که با استفاده از اپلیکیشن برقراری جلسات مانند اسکایپ ارتباط را برقرار نمود و برای برخی از تخصص ها و فعالیت ها نیاز است که شماره تماس ترکیه و آدرس فیزیکی داشته باشید کهدر این زمینه نیز تیم ما به شما کمک خواهد کرد.

 3. بررسی اطلاعات ارسالی از سوی کارفرما و یا تیم ما

  در بازه های زمانی که رزومه شما روزانه به شرکت های متعددی ارسال میشود همیشه راه های ارتباطی با کارفرما را بررسی بفرمائید به دلیل قرارهایی که به صورت آنلاین یا تماس های تلفنی برقرار شده بسیار مهم و حیاتی هستند و باید گوش به زنگ باشید.

 4. آماده سازی شخصی برای مصاحبه های آنلاین

  در اکثر مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار میشود نیاز است که شما آمادگی کامل داشته باشید لذا در صورتی که با شما تماس برقرار شد تا تاریخ و ساعت مصاحبه هماهنگ گردد حتما زمان کافی را دریافت کنید تا آمادگی کامل حاصل گردد در غیر اینصورت مصاحبه خوبی را نخواهید داشت.

 5. شرکت در مصاحبه آنلاین یا مراجعه حضوری به شرکت درخواست دهنده

  بسیاری از کمپانی های موفق اولین ارتباط های خود را از طریق اینترنت برقرار میکنند تا زمان خود و متقاضی به بهترین شکل استفاده گردد اما برای برخی تخصص ها نیاز است که به صورت حضوری جلسه ای برگزار گردد که در این صورت با توجه به روابط سیاسی مابین ایران و ترکیه به راحتی قادر خواهید بود با اولین پرواز به مصاحبه شغلی خود دست پیدا کنید.

 6. آماده سازی مدارک

  برای بسیاری از کمپانی های فعال کشور ترکیه سابقه شما و مستندات رسمی اعتبار ویژه ای دارد لذا ممکن است برخی از شرکت ها از شما مدارکی دال بر سوابقی که شما اعلام کرده اید درخواست نمایند به این ترتیب میبایست این مدارک را در ایران ترجمه رسمی نمائید و به شرکت مربوطه ارائه نمائید.

 7. عقد قرارداد و شروع به کار

  جهت کار در ترکیه و دریافت اقامت کاری میبایست قراداد رسمی مابین شما و کارفرما تنظیم گردد و همچنین زمان وشرایط فعالیت شما کاملا واضح و مشخص قید گردد.

در صورت تمایل میتوانید به نمونه کارهای مطرح شده در سایت های کاریابی ترکیه که بسیار متعدد هستند از طریق قسمت زیر مراجعه نمائید

برخی از فرصت های شغلی ترکیه

شهر استانبول از لحاظ زندگی و کار در بالاترین رتبه در میان دیگر شهر های دیگر ترکیه قرار گرفته است لذا در نظر داشته باشید برای کار در استانبول باید رزومه قوی تر و توانمندی های بیشتری داشته باشید در همین راستا از راهنمایی های کارشناسان استفاده نمائید.

یکی دیگر از نکات خیلی مهم حتی با اعلام درخواست کار با زبان انگلیسی و یا استخدام نیرو به زبان فارسی ( برخی از شرکت ها با فعالیت هایی مانند فورش خانه به ایرانیان از نیروهای فارسی زبان استفاده میکنند که بتوانند خدمات خوبی را به آنان ارائه کنند و با ترکیب زبان بدن و انگلیسی و غیره تلاش میکنند تا نیروهای متخصص را جذب نمایند. ) باز هم شما قرار است در کشوری زندگی کنید که زبان مورد استفاده آنها ترکی استانبولی است لذا روع به یادگیری آن نمائید.

نظرات بسته شده است.